M-RCDC400 Electric Pass Through Box Electronic Interlocking Gmp Pass Box Customized
Shenzhen Meiri Purification Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Place of Origin : Guangdong, China
Brand Name : MRJH
Packaging Details : Individually packed,
Packed in wooden cases,
Packing according to customer's requirement
Supply Ability : 2000 Box/Boxes per Day
Price : Contact Us
MOQ : 1
Certification : ISO,CE,UL,RoHS
Condition : New
Weight (KG) : 33
Showroom Location : China
Video outgoing-inspection : support
Machinery Test Report : support
Marketing Type : Ordinary Product
Warranty of core components : 5 years
Core Components : PLC, Motor, craft
Warranty : 2 years
Product : pass box
Use : Reduce the contamination of clean rooms from small items
Features : Internal arc treatment, seamless connection
Add-on features : Allowed, Please contact us
Locks : electronic locks
Buzzer,Walkie-talkie : Supported Options Custom
Air shower,Laminar flow : Supported Options Custom
DOP,Barometer : Supported Options Custom
Keyword : cleanroom clean room pass box for
Product name : pass box for clean room
Port : ShenZhen port, Acording to customer requirements
Delivery Time : 7-15 working days
official website : www.ffu-cleanroom.com
Contact Now
Customized Electric Through Box Gmp Pass Box OEM/ODM Acceptable
Specification
Product
pass box
Material
Aluminum / Steel / SS. / custom
Features
Internal arc treatment, seamless connection
Add-on features
Allowed, Please contact us
Locks
Mechanical locks / electronic locks
Landing and lifting
Supported Options Custom
Product Details
GMP Electronic Interlocking Transfer Window
1. Stainless steel door hinge, all stainless steel ballhandle.
2. Tempered glass Obsevation Windows, EVA highperformance sealing
3. 8cm round steel mechanical interlock or importedelectronic interlock.
NO.
OUT SIZE
IN SIZE
MATERIAL
WEIGHT
Mechanical Lock Pass Box
400CS
W 560 mm
D 480 mm
H 520 mm
W 400 mm
D 400 mm
H 400 mm
External:
Coated Cold Steel
Internal: 304
30 kg
400SS
All 304
33 kg
600CS
W 760 mm
D 680 mm
H 720 mm
W 600 mm
D 600 mm
H 600 mm
External:
Coated Cold Steel
Internal: 304
45 kg
600SS
All 304
50 kg
800CS
W 960 mm
D 880 mm
H 920 mm
W 800 mm
D 800 mm
H 800 mm
60 kg
800SS
66 kg
GMP Electronic lock Pass Box
400GCS
W 600 mm
D 490 mm
H 560 mm
W 400 mm
D 400 mm
H 400 mm
33 kg
400GSS
40 kg
600GCS
W 800 mm
D 690 mm
H 760 mm
W 600 mm
D 600 mm
H 600 mm
43 kg
600GSS
55 kg
800GCS
W 1100 mm
D 890 mm
H 960 mm
W 800 mm
D 800 mm
H 800 mm
59 kg
800GSS
69 kg
Air Shower Pass Box
600FCS
W 950 mm
D 680 mm
H 1550 mm
W 600 mm
D 600 mm
H 600 mm
70 kg
600FSS
89 kg
800FCS
W 1550 mm
D 880 mm
H 1750 mm
W 800 mm
D 800 mm
H 800 mm
100 kg
800FSS
118 kg
1000FCS
W 1350 mm
D 1080 mm
H 1950 mm
W 1000 mm
D 1000 mm
H 1000 mm